Ugorjunk!

2020.10.22

Az idei évben is sor került a pályaorientációs nap iskolai szintű megszervezésére, melyen a végzős évfolyamokon kívül az érdeklődő 10., valamint 11. évfolyamos diákok is részt vehettek. Tanítás nélküli munkanap keretében valósítottuk meg a programot.

A rendezvényt Hajagos-Kis Margit pályaorientációs tanácsadó szemléletes előadása nyitotta, melynek keretében elhangzott, hogy ha egy diáknak a középiskolai évei alatt lehetősége van feltérképezni, hogy az őt érdeklő területeken milyen munkakörök léteznek és ezek mennyire illenek a személyiségéhez, valamint tisztában van a saját erősségeivel és képes arra, hogy célokat tűzzön ki maga elé, amelyek megvalósításán már a középiskolai évek során tudatosan dolgozik, akkor nem kell félnie attól, hogy az iskola kapuján kilépve úgymond "elveszik a felnőtt világban". Ezen túlmenően a résztvevők részletes tájékoztatást kaptak a mai magyarországi felsőfokú oktatási rendszer felépítéséről, valamint a felsőfokú képzési lehetőségekről és felvételi követelményekről is.

Ezt követően Nagy Tamás mentor, a Meló-Diák Iskolaszövetkezet képviseletében, részletesen tájékoztatta tanulóinkat a diákmunka feltételeiről, valamint a jelenlegi nyitott pozíciókról. Az is elhangzott, hogy a Meló-Diák az elmúlt 35 év során több mint fél millió diákot segített munkához és azt is megtudhattuk, milyen előnyökkel jár, ha valaki már a diákévek során tapasztalatokat gyűjt a munkaerőpiacon.

Ezúton is köszönjük a résztvevő előadóknak, Hajagos-Kis Margit pályaorientációs tanácsadónak, valamint Nagy Tamás mentornak hogy ilyen tartalmas előadásokban lehetett részünk.

Továbbá köszönjük az érdeklődő diákok részvételét is.

Az egész délelőtt jó hangulatban telt, tanulóink végig aktívan és érdeklődően fogadták az előadásokat.

A jövőben is szeretnénk ezt a napot hasznos és változatos programokkal tölteni.